zegarmistrz bloguje: Co nie podoba mi się w systemach autorskich

Zegarmistrz o tym, czego nie lubi w autorkach. — rpg.polter.pl
       
Avatar dodane przez: Seji do kategorii: AUTORSKIE | stało się popularne 3804 dni temu.
pokaż w ramce · antygłosuj
Komentarze Kto głosował Powiązane
Magnes 3804 dni temu 0
Próbuje się odbić za krytykę Czasu Waśni? ;)
Seji 3804 dni temu 0
Nie. Zerknij do komentarzy. ;)
Zegarmistrz 3804 dni temu 0
Oczywiście.

A na serio: chyba, celem zachowania uczciwości w następnej notce powinienem wyłożyć, dlaczego Czas Waśni jest denny.
Magnes 3804 dni temu 0
No, przydałoby się. ;) Żartuję oczywiście, nie bierz tego do siebie.
nimsarn 3804 dni temu +2
Teza jest dobra, ale od pewnego czasu w tekstach Zegarmistrza przebrzmiewa jedna nuta - Exalted jest super, a reszta jest bee.
Zegarmistrz 3804 dni temu +1
Bo jest super. Przynajmniej tak długo, jak długo nie myślisz o mechanice. Jak zaczniesz myśleć o mechanice, to wszystko inne jest super, a Exalte bee. A jak próbujesz coś prowadzić dokładnie po zasadach z książki to masz 1k100+20 p. obłędu.
cactusse 3803 dni temu 0
Szkoda, że mimo wszystko nie zarzucono tytułami, sytuacja byłaby jaśniejsza. A tak :

1. Na ile się orientuje, "większość" autorek pasujących do kryteriów Zegarmistrza to work-in-progress, trudno je więc porównywać do komercyjnych podręczników. Pozostałe projekty które sprawiają wrażenie kompletności, zazwyczaj wypchane są po sufit talentami, czarami i ekwipunkiem.

Btw. tak dla sportu powtórzyłem eksperyment autora wpisu, losując z półki fachowy produkt i przyrównując do jakieś pasującej autorki. Ku mojemu wieeeelkiemu zdziwieniu, okazało się, że L5R ma znacznie mniej dostępnych manewrów niż jest specjalizacji i taktyk w nibykonkursowym Trinium Wars ... ;-)

2. Część mechanik ma dosyć ograniczone możliwości grzebania w "silniku". Po pewnym czasie większość specjali będzie robić to samo, różniąc się tylko umiejętnością, opisem i nazwą.

W takiej sytuacji IMHO znacznie przyjemniejszym rozwiązaniem jest zarzucić tylko kilka ale mocnych i kolorowych atutów - co prawda postacie z tej samej "kategorii" mogą być dosyć podobne, ale przyspiesza to znacznie tworzenie postaci oraz skraca czas poświęcony na grzebanie po podręczniku.
Wyślij komentarz
The Lost Heroes - platformówka na Androida