Zmiany w RedBricku i w linii wydawniczej Fading Suns

Odszedł Carsten Damm, odeszła Kathy Schad, ostatnio Simon Powell (DramaScape), a teraz RedBrickowi nie układa się współpraca z Angusem McNicholem. Zmieniają się ludzie, zmieniają się też linie wydawnicze. Teraz kolej na Fading Suns. — redbrickllc.com
       
Avatar dodane przez: Sethariel do kategorii: RPG | stało się popularne 2980 dni temu.
pokaż w ramce · antygłosuj
Komentarze Kto głosował Powiązane

Wiadomości powiązane

Komentarze

Sethariel 2980 dni temu +2
MacKotek 2980 dni temu 0
Ktoś tutaj brał lekcje od Jasona Hardy'ego z przedmiotu 'Jak wykorzystać i wystawić do wiatru pracownika'... =='
Enc 2980 dni temu +2
Nieciekawie, brzmi jakby to była sprawa prosto z naszego poletka. Widać na Zachodzie nie jest do końca tak, jak pisał Ramel, że wszyscy się uśmiechają i poklepują po pleckach.
MacKotek 2980 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -1
Nie widziałem jeszcze takich akcji w Polsce. A na zachodzie takie praktyki stosuje się od dawna, patrz chociażby CGL i jego czystka.

Ramel pisał o tym jak to się robi w Pinnaclu i okolicach zapewne. A tam atmosfera pewnie jest zupełnie inna. Shane był tego żywym przykładem na Pyrkonie.
Enc 2980 dni temu +3
KSL oddaliśmy MAGowi, trzymał ze dwa lata zanim się rozmyślił. W okolicy 2006 roku też mieliśmy z Ballisem i Sonym dogadaną publikację settingu do D&D promującego 3.5. Miał wyjść "zaraz po Wolsungu". :)
MacKotek 2980 dni temu 0
Znaczy się, pracowaliście dla wydawnictwa, byliście szefami linii wydawniczych i nagle z dnia na dzień wysłano wam list z informacją o zwolnieniu? Serio?

Ty piszesz o zupełnie innej sprawie. KSL nie było licencjonowanym produktem, a ISA wystawiła do wiatru wszystkich zainteresowanych publikacjami równo, kiedy tylko modern okazał się klapą.
Enc 2980 dni temu +3
Nie, nie dostaliśmy nawet listu. :)

Sprawa na pewno nie identyczna, ale w przypadku MAGa były już podpisane umowy (znaczy się po naszej stronie, MAG nigdy ich nie odesłał), w przypadku ISY to było dogadane na długo przed wydaniem Moderna.
MacKotek 2979 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -5
dzemeuksis 2979 dni temu +5
@MacKotek

"Enc, czyli umowy nie było, jeśli nie miałeś kopii podpisanej przez obie strony."

Umowa, to umowa. Może być nawet ustna i będzie tak samo wiążąca. Tyle że wówczas zarówno fakt jej zaistnienia, jak i szczegółowe postanowienia jest trudniej udowodnić w razie sporu.
MacKotek 2979 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -5
Enc 2979 dni temu +1
"Enc, czyli umowy nie było, jeśli nie miałeś kopii podpisanej przez obie strony."

OK, może coś źle doczytałem - Angus dostanie kasę od RedBricka za napisane podręczniki do FS3? Jeśli nie, to na moje oko podobna sytuacja.

BTW. Robiliśmy KSL z Rathorem, Szalonym i Arturem zanim MAG wypiął się na RPG. Setting dla ISY też. Były czasy, kiedy ISA wydawała podręczniki i świetnie prowadziła linię 3.0.
Seji 2980 dni temu +3
"To this extent, we have recently negotiated a license for a revised Noble Armada space miniatures game and extended our license to include tabletop miniatures and game rules for the Fading Suns universe, among other yet-to-be-announced products."

To ciekawe, bo Mongoose wydaje nowa Noble Armada. Zabrali im? Cos bylo, ze RedBrick wycofal sie ze wspolpracy z Mongoose, ale to chyba dalej mieli w planach.

"book released for Fading Suns at Gen Con 2012. While it is fair to say that the changes to Third Edition may not be as extensive as originally laid out by the previous Line Developer, it is still our business goal to ensure that Fading Suns is available in print and supported over multiple game systems, including VPS, Savage Worlds, and Pathfinder."

Czyli zrobimy druga revised - znow revised. :P BTW FS Pathfinder? W sumie maja podstawe - FS d20, wiec czemu nie?

Komentarz Angusa: "WHAT?!" - bezcenny.
MacKotek 2980 dni temu +2
Seji, RB wycofał się ze współpracy z Mongoose całkowicie mniej-więcej w okolicach rozłamu (odejścia Dammiego i Kathy). I to w trakcie kontraktu, przez co nie mogą ruszyć czystego ED do lipca bodajże. Stąd konwersje na SW, itp.

Moja opinia na temat Fading Suns na d20 jest zdecydowanie negatywna...
Enc 2980 dni temu +3
Earthdawna też robią trzecią revised. Dammit, trzeba chyba kupić Kratas i odpuścić sobie wspieranie RedBricka - zwłaszcza ich nowej, świetnej linii ED PoD.

Na FB też się pojawiają ciekawe komentarze: "For the sake of the fan-base please sell/move the rights to publish and write FS material and supplements to someone ... anyone ... else."
MacKotek 2980 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -1
Nie 'revised' a 'po korekcie i bez nowych grafik'.
Sethariel 2980 dni temu +1
Podręczniki będą z erratą i drobnymi poprawkami (czyli "po korekcie"). Ale z nowymi grafikami, którymi zajmie się Jeff Laubenstein i jego zespół. Ile ich będzie w nowych podręcznikach, to nie wiadomo. Ale w związku z brakiem ilustracji Kathy Schad kilka na pewno się pojawi.
MacKotek 2979 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -7
gan 2980 dni temu +1
Słabo. Myśl o tym, że 600 stron materiałów do FS przepadnie, jest co najmniej przerażająca.
MacKotek 2980 dni temu 0
Nie przepadnie. Patrz casus Roberta Derie, który swoje drafty (sto razy lepsze od treści, którą je zastąpiono) do podręczników SR opublikował bez trudu na swojej stronie. Da się. :)
paralaktyczny 2979 dni temu +6
"Jeżeli nie ma podpisu, nie ma umowy" & "Jeżeli artysta nie zmienił stylu, to nie są nowe grafiki" goes to MacKotek's Fluffy Book.
MacKotek 2979 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -2
*szyderczy chichot*
Sethariel 2976 dni temu +3
Ciekawostka. Forum wydawnictwa zostanie w najbliższych dniach zamknięte (tymczasem temat dotyczący nowej edycji Fading Suns został skasowany).

EDIT: Zniknęła też strona RedBricka na Facebooku.
Sethariel 2976 dni temu +2
Kolejny update:

Przejrzałem sobie temat na forum RPG.NET

Znalazłem dwie ciekawe wypowiedzi, jedną byłego współpracownika w RedBricka, drugą obecnego (bardziej freelancera niż współpracownika) odpowiedzialnego za linię FS.

1. http://forum.rpg.net/showthread.php?625496-Fading-Suns-Third-Edition-cancelled&p=15377169#post15377169 />
2.
http://forum.rpg.net/showthread.php?625496-Fading-Suns-Third-Edition-cancelled&p=15380293#post15380293
Wyślij komentarz
The Lost Heroes - platformówka na Androida