*

Wytworzono embrionalne komórki macierzyste

Zespół pod kierunkiem prof. Shoukhrata Mitalipova dokonał przekształcenia ludzkich komórek skóry w embrionalne komórki macierzyste. Metoda, jaką się posłużono - wprowadzenie komórki skóry do jądra komórki jajowej - jest identyczna z tą, za pomocą której sklonowano owcę Dolly (mimo wcześniejszych prób jest to pierwszy przypadek zakończony powodzeniem w przypadku ludzkich komórek) i może teoretycznie pozwolić w przyszłości na klonowanie ludzi. — edition.cnn.com
       
Avatar dodane przez: Seji do kategorii: NAUKA I TECHNIKA | stało się popularne 2605 dni temu.
pokaż w ramce · antygłosuj
Komentarze Kto głosował Powiązane

Wiadomości powiązane

Komentarze

Seji 2605 dni temu +2
Słowo komentarza: już sieć dookoła trąbi o sklonowaniu człowieka (źródło też ma w tytule klonowanie, tyle że komórek macierzystych) - moje rozumienie przekazu jest jak wyżej, niekoniecznie sensacyjne, ale o to im moim zdaniem chodziło. I nie było to też klonowanie komórek macierzystych samo w sobie - owszem, procedura klonowania, powstające komórki są de facto klonami komórek dawcy, ale cel był inny: "The purpose of the study, however, was not to generate human clones but to produce lines of embryonic stem cells. These can develop into muscle, nerve, or other cells that make up the body's tissues. The process, he says, took only a few months, a surprisingly short period to reach such an important milestone."

Gdyby oczywiście pozwolili się dalej komórkom namnażać, kto wie, co by wyszło, więc ścieżka jest, ale nagłówki nie oddają celu badań.
Craven 2604 dni temu +1
Wiadomo jak jest z dziennikarstwem naukowym.

http://www.smbc-comics.com/?id=1623
Wyślij komentarz
The Lost Heroes - platformówka na Androida