*

Wolsung steampunk RPG preview « Deeper in the Game

Dość nietypowa minirecenzja Wolsunga z etnicznego punktu widzenia. — bankuei.wordpress.com
       
Avatar dodane przez: MidMad do kategorii: RPG | stało się popularne 2574 dni temu.
pokaż w ramce · antygłosuj
Komentarze Kto głosował Powiązane

Wiadomości powiązane

Komentarze

KFCs 2575 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -3
Seji 2575 dni temu +2
KFC

Na Polterze widzialem "zoltkow", "murzynow", "czarnuchow" (tak, wszystko malymi literami bylo), cos o niedorobionych feministkach, wieszaniu lewicy i podobne. Ignorowalem - najwyzej repka prokluratura wreszcie pojedzie (patrzac na praktyke sadow w sprawach o komentarze w sieci). Coz, Polter i jego dojrzali erpegowcy zaciagajacy zaslony.

Tutaj sobie odpusc. Nie, emoticon nie pomaga. Bardzo prosze.
KFCs 2574 dni temu 0
Po prostu dziwi mnie po pierwsze że ocenia grę po jakimś previewie w sieci, a po drugie że robi to w stosunku do gry rpg, po trzecie osadzonej w erze pseudo wiktoriańskiej, to samo można powiedzieć o wspomnianym przez niego Far West - przecież western to też jest do bólu przejaskrawiony i nautykany stereotypami gatunek, mężne białasy i zachłanne Żółtki i krwiożerczy Indiańce... Pewnie ma do tego prawo ale tym sposobem w 90% gier doszuka się dyskryminacji kobiet, stereotypizacji innych nacji, promowania przemocy etc.. niestety, albo stety. Skoro ma takie poważne podejście powinien przestać grać, a nawet zaglądać do mainstreamowych Rpg. W końcu to zabawa prawda? Nikt tego nie traktuje poważnie, podobnie jak strzelanki fpp nie robią z nas seryjnych morderców... Bynajmniej nic nie mam do Żółtków, i nie chciałem zaczynać flejma po prostu nie rozumiem kolesia, nic do niego nie mam, ale pisze jakby żył na innej planecie i nie widział na czym zasadza się większość takich gier.

Masz rację jesteśmy wychowani w trochę innej rzeczywistości, ale moim zdaniem koleś bierze to zbyt poważnie, nawet jak na Amerykanina ;)

Nawet jeśli ma ze sterotypami jakiś problem, nie lubi ich, cokolwiek - halo to tylko zabawa, konwencja. Do tego na wesoło, nikt normalny nie będzie budował w Wolsungu obozów koncentracyjnych, nie o tym jest ta gra.

A na stereotypizację nic poradzi bo przecież spora część RPG zasadza się na antagonizmach, archetypach, konfliktach, stereotypach etc.. gdyby wszystko było ładne i piękne, cukierkowe i Politikal Korrekt to dla wielu nie byłoby już to samo.
Seji 2574 dni temu +1
Nie chodzi mi o to, czy sie z nim zgadzasz czy nie. Tylko o cywilizowane ubranie tego w slowa. Kazdy ma prawo do swojej opinii, co nie znaczy, ze nalezy glownym argumentem czynic czyjas przynaleznosc rasowa, etniczna, kulturowa, inna.
KFCs 2574 dni temu 0
To był głupi żart.. przyznaję, na prawdę daleki jestem od dyskryminowania kogokolwiek ze względu na rasę, płeć, orientację seksualną, etc.. I bynajmniej nie to bywa clue mojej argumentacji (jak widać wyżej).

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.
MacKotek 2575 dni temu +2
Bardziej niezrozumienie, że gra opiera się na światopoglądzie wiktoriańsko-kolonialnym z przełomu wieków (z oczywistych przyczyn), a nie na rasizmie i stereotypach.
Seji 2575 dni temu +1
Co jednemu miod, innemu trucizna. Nie kazdy lubi stereotypy, nawet przepuszczone przez popkulture. Oczywiscie W nie jest gra dla kazdego, co nie znaczy, ze trzeba od razu zarzucac glupote badz niezrozumienie. Moze ktos zrozumial i mu sie to nie podoba (jak poprowadzenie Little Fears 1ed. moze sie nie spodobac ofierze pedofila).

My zreszta, bez przeszlosci kolonialnej i zatartym nieco doswiadczeniem z mniejszosciami, mamy stereotyp plytki i zwykle negatywny a do tego obnizona wrazliwosc na jego stosowanie (no, chyba ze to nas obsmarowuja, wtedy darcie szat i lament).
Szczur 2574 dni temu +1
Jakby ktoś zrozumiał i mu się nie podobało, to byłoby to inaczej napisane Seji.
Seji 2574 dni temu +2
Moze tak, moze nie. w kazdym razie jest to interesujacy przyklad, jak tresc jest odbierana przez filtr kulturowy. Warto o tym pamietac i byc na to przygotowanym.
Szczur 2575 dni temu +1
Głupich nie sieją
Zuhar 2574 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -1
Taaa. Sami się rodzą. Za Oceanem.
KFCs 2574 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -2
Daliby więcej % pkb na edukację a nie na zbrojenia i problem by się rozwiązał - piję do polityki budżetowej USA a nie do tego konkretnego przypadku ;)
Seji 2574 dni temu +1
E tam. 71 mld USD na edukacje + 61 mld na nauke vs 708 mld USD na obronnosc (w tym jakis kawalek pewnie dostanie DARPA). Dobre proporcje. :P Pamietaj, ze bez budzetu wojskowego USA nie byloby internetu ;)
Magnes 2574 dni temu 0
I wielu propagandowych filmów wojennych, które całkiem dobrze się ogląda (Battle of Los Angeles ostatnio), ale taka dygresja. ;)
MacKotek 2573 dni temu 0
ojciec rydzyk twierdzi inaczej. :P
KFCs 2574 dni temu 0
Mnie zawsze zastanawiały te proporcje.. przecież za 1/3 tej kasy i tak byliby mocarstwem a mogliby na tyle pożyteczniejszych rzeczy te środki wydać..
Wyślij komentarz
The Lost Heroes - platformówka na Androida