Tolkien łamał prawa autorskie ;)

Skan z tekstu, z którego Tolkien pobrał większość imion z Hobbita. Skandynawi powinni zgodnie z ACTA nakazać zniszczenie wszystkich jego dzieł. ;) — i.imgur.com
       
Avatar dodane przez: Magnes do kategorii: LITERATURA I KOMIKS 3103 dni temu.
Potrzebuje 7 głosów. · pokaż w ramce · antygłosuj
Komentarze Kto głosował Powiązane

Wiadomości powiązane

Komentarze

Seji 3103 dni temu +3
Od smierci autora Eddy uplynelo juz 700 lat. Tekst wszedl do domeny publicznej. ;)
Borejko 3102 dni temu +1
Nie jestem pewien Marcin, coś mi świta że w dwóch krajach były osotatnio jakieś chryje związane własnie z prawami autorskimi do JRT. Ale już nie pamiętam linków.

Za najlepiej sprzedającą się książkę od setek lat by się wzięli. Ciągle tam o rzucaniu kamieniem, mordowaniu itp (a nie ma PEGI+13)
Seji 3102 dni temu +3
Eddy, nie Wladcy. ;) Za Edde juz nie scigaja. Za Wladce - wciaz moga. Tolkien sciagal z Eddy, ale juz moze czuc sie bezpieczny. ;)
Borejko 3102 dni temu +1
Aha. Utwierdza to mnie w przekonaniu że nadal nie umiem czytać ze zrozumieniem. Czekam na redyk, odsapnę od internetu. Dzięki za wyjaśnienie.
Magnes 3102 dni temu +1
Ten obrazek wypłynął przy okazji dyskusji o tym że na różnych plakatach reklamowych przy imionach niektórych hobbitów i Gandalfa (ale z dodatkiem "The Grey") stał znaczek TM.
Seji 3102 dni temu +1
Taa, WB ma prawa do maski Guya Fawkesa - dokladnie do jej konkretnej interpretacji graficznej z komiksu/fuilmu. Ciekawe, dlaczego jeszcze nie pozwali calej lidnosci Anglii, bo maska GF to istotny element palonej kukly - pewnie by mogli. Moze uznaja to za walke z podrobkami? ;) Co tylko dowodzi, jak durne jest obecne prawo autorskie, ktore pozwala zastrzec interpretacje wizerunku goscia zmarlego w XVII wieku. Zgadzam sie, ze Lloyd czy jak mu bylo narysowal i ozdobil i nalezy mu sie uznanie, pieniadze i ochrona prawna jego komiksu jako calosci, ale to znaczy, ze ktos inny narysuje piramide i nagle wizerunek piramidy bedzie chroniony prawem autorskim.
paralaktyczny 3102 dni temu +2
"Co tylko dowodzi, jak durne jest obecne prawo autorskie"

Prawo własności przemysłowej, nie prawo autorskie. I nie jest durne (chociaż są oczywiście przykłady skrajne). Jeżeli firma X użyje stworzonej przez siebie interpretacji graficznej piramidy do celów marketingowych oferowanych przez nią produktów - dlaczego ktoś inny miałby podpinać się pod ten TM oszukując klientów, że oferuje oryginalny produkt? Prawnie jednak dalej nic nie stoi na przeszkodzie temu, by firma Y również oferowała podobny produkt z inną interpretacją graficzną piramidy. Pamiętajmy również, iż (przynajmniej w Polsce) zarówno według litery jak i ducha prawa własności przemysłowej nie można zastrzegać wszystkiego, a wyjątkowość znaku nie jest jedynym wymogiem.
Seji 3102 dni temu +1
Dzeki.
Wyślij komentarz
The Lost Heroes - platformówka na Androida