*

Tekronicum: Rzut okiem w Głębię Przestrzeni

Jagmin rzuca okiem w Głębię Przestrzeni i dzieli się z Czytelnikami bloga swymi wrażeniami. Choć recenzja podobna (dwie sekcje) do ostatniej "odsłony", końcowe wnioski są jednak zupełnie inne. Jakie? To sprawdźcie już sami. — tekronicum.blogspot.com
       
Avatar dodane przez: Skryba do kategorii: RPG | stało się popularne 2467 dni temu.
pokaż w ramce · antygłosuj
Komentarze Kto głosował Powiązane

Wiadomości powiązane

Komentarze

Craven 2467 dni temu +2
Nie spodziewałem się tak pozytywnej :)
MacKotek 2467 dni temu 0
Spodziewałem się recenzji treści, a za bardzo jej nie widzę...
Jagmin 2466 dni temu 0
Statki kosmiczne, lasery, obce cywilizacje - standard. O czym tu więc pisać? Nie mamy tu pseudośredniowiecza rodem z Gasnących Słońc, czy też gromienia przedwiecznych jak w Nemezis. Może to nie jest najlepsza pozycja dla nowych graczy, ale na tym polega urok beztabelkowego sandboxa - sam sobie składasz świat taki jakiego potrzebujesz. Z drugiej strony autor zawarł wiele encyklopedycznej wiedzy, która może się przydać, ale nie musi.
smartfox 2466 dni temu +4
Beztabelkowy sandbox. W takim razie, jak MG wykreuje świat, w którym poruszają się gracze? Pytam na serio, niekonfrontacyjnie.
MacKotek 2466 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -1
O czym pisać? Chociażby o tym, że to standard. Nie napisać nic o specyfice i realiach systemu w jego recenzji to trochę słabo.

Poza tym, tabelki na pewno są, więc nie jest beztabelkowy.
Jagmin 2465 dni temu 0
Ano panie Kocie problem w tym, że to nietypowa recenzja. To, jak sama nazwa wskazuje, rzut okiem. Nie rzucałem okiem tam gdzie mnie to nie interesowało i nie będę.

Tabelki są i to całkiem sporo, tylko żadna nie służy do generacji świata ani generacji czegokolwiek. Jedyne tabelki w rozdziale o świecie to encyklopedyczne dane o planetach i układach. Więc pisać o tym nie było sensu.
smartfox 2465 dni temu +2
Własnie nie, Kocie. Specjalnie na prezentacji, gdzie też byłeś, pytałem, czym wspiera ową koncepcję sandboxa. Autor stwierdził, że nie ma tabel spotkań, abstraktów etc., czyli tych elementów, które decydują o losowości świata.
MacKotek 2465 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -1
Okay, takich nie ma. Ale tabelki do liczenia kto kogo na śmierć zanudzi w kosmosie były chyba.
Jagmin 2464 dni temu +1
To tylko w module SIM, ale taki jego urok. Zawsze pozostaje walka partyzancka za pomocą modułu FAST.

Ja bym powiedział, że by zagłębić się w Głębię Przestrzeni trzeba już lubić SF i mieć jako takie pojęcie jak chciałoby się zagrać. Można to poczytywać za wadę, że nie mamy podane na tacy jak autor chciałby by wyglądała rozgrywka, ale akurat mi to odpowiada. Podobnie było z Klanarchią, której zarzucano zbyt ogólnikowy świat. Jak widać są ludzie, którzy wcale nie lubią zagłębiać się w szczegóły "wątku głównego" gry.
MacKotek 2464 dni temu 0
Ja bym raczej pokusił się o stwierdzenie, że miłośnikom S-F się nie spodoba ze względu na świat, który jest słaby.

Z Klanarchią było zupełnie inaczej - świat był bardzo dobrze i wyraźnie zarysowany i spójny. To klimat nie wszystkim przypadł do gustu.
Jagmin 2464 dni temu 0
Wiesz, nic nie szkodzi przekonać się. Podręcznik mimo wszystko nie jest drogi. Ja nad światem nie będę się rozwodził, bo bardziej wnerwiają mnie totalnie ograniczone i narzucające jedną wizję niż takie bardziej rozmyte.
MacKotek 2464 dni temu +1
Właśnie on narzuca pewną wizję. Słabą wizję.

A co do podręcznika, to najpierw Gatecrashing, Sunward i Rimward na papierze. Potem druga podstawka do EP, taka na półkę. :P
Szczur 2466 dni temu +1
Charakternik też dostał bardzo optymistyczną w stosunku do tego co reprezentuje ;)
Wyślij komentarz
The Lost Heroes - platformówka na Androida