*

Scary Shit #10 – Dwoje we mnie

Notka o wywołujących dreszczyk wnioskach z tego co wiemy i co potrafimy. — weglowy.blogspot.com
       
Avatar dodane przez: Craven do kategorii: NAUKA I TECHNIKA | stało się popularne 2438 dni temu.
pokaż w ramce · antygłosuj
Komentarze Kto głosował Powiązane

Wiadomości powiązane

Komentarze

MateuszNowak 2438 dni temu 0
Czy to oznacza, że jest możliwe wirtualne wydzielenie części ludzkiego mózgu i "zainstalowanie" na nim świadomości innego człowieka? Albo np. ograniczonej sztucznej inteligencji, która zarządzała by niektórymi (np. mało ciekawymi) czynnościami w ciągu dnia?

(piszę tutaj, bo coś nie mogę dodać komentarza przez blogspota)
Craven 2438 dni temu 0
Dziwne, że nie działa komciowanie, mogę powiedzieć tylko, że SOA#1

Naotmiast co do pytania - nie mam pojęcia, bo tu już mówimy o ingerowaniu w mózg. Świadomość to prawdopodobnie konkretny układ neuronów, więc "zainstalować" coś, znaczyłoby, że trzeba by "rewire" obecny układ neuronów.
Magnes 2438 dni temu 0
Z tego co pamiętam wycięcie połowy mózgu działa tak jak opisałeś tylko i wyłącznie u bardzo małych dzieci, których mózgi są w stanie się przystosować do tej zmiany. Operacje robi się też na osobach, które już są generalnie mocno upośledzone mózgowo z powodu potężnej epilepsji.

Ważne też z twoich źródeł: "Generally, the greater the intellectual capacity of the patient prior to surgery, the greater the decline in function. Most patients end up with mild to severe mental retardation, which is usually already present before surgery." - w skrócie: na osobie już upośledzonej nie widać tak bardzo różnicy po wycięciu połowy mózgu.

W wielu przypadkach zapewne też z powodu tego, że druga połowa mózgu (ta, która ma być wycięta) nie działa za dobrze, funkcje, takie jak mowa, w tym być może też pamięć, już wcześniej zostały przesunięte do tej sprawnej. Więc dla tych osób (zapewne większość przypadków) usunięcie połowy mózgu wiele nie zmienia - bo ich prawa już przed operacją ledwo działała.
Wyślij komentarz
The Lost Heroes - platformówka na Androida