Samotopienie - ankieta

Samotopienie ostatnio wywołało dyskusję w komentarzach i padł wniosek ankiety, stąd poniżej w komentarzach sugestie jak problem rozwiązać.
Aktualnie regulamin głosi: "Nie top samego siebie - zamiast topić własne wieści lub artykuły lub teksty z serwisu, który redagujesz, zamieść przycisk do Bagna na Swoim blogu i pozwól Swoim czytelnikom zdecydować, co jest warte pojawienia się na Bagnie. Jeden lub dwa razy topienie samego siebie może ujść, ale pamiętaj, że wszyscy będą na Ciebie krzywo patrzeć."

Proponowane zmiany w moich komentarzach na górze. Aby zagłosować:
-- daj plusa przy komentarzu, z którym się zgadzasz,
-- daj minusa przy wszystkich pozostałych.
Pod komentarzami ankiety można komentować normalnie (tam proszę nie minusować, hehe).
Możesz też oczywiście dać tylko minusa albo tylko plusa itp. (siła twojego głosu będzie wtedy mniejsza). Ankietę zamykam w przyszłą niedzielę.

Czy topienie wlasnych tresci/prac - gdzie kryterum to obecność nazwiska wśród twórców, organizatorow, autorów, współpracowników tego konkretnego przedsięwzięcia) powinno być: — informacja
       
Avatar dodane przez: Magnes do kategorii: INNE | stało się popularne 2686 dni temu.
· antygłosuj
Komentarze Kto głosował Powiązane

Wiadomości powiązane

Komentarze

Magnes 2686 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -2
A. Dozwolone.
Magnes 2686 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -10
Magnes 2686 dni temu +4
C. Dozwolone pod pewnymi warunkami (skomentuj jakimi).
Magnes 2686 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -12
Magnes 2686 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -22
Magnes 2686 dni temu +2
Proszę w miarę możliwości nie komentować powyższych odpowiedzi, tylko zostawiać odpowiedzi poniżej albo do tego komentarza, by się nie zrobił za duży bałagan. :)
MateuszNowak 2686 dni temu +5
Zagłosowałem na dozwolone pod pewnymi wyjątkami. Uzasadnienie:

Uważam, że zakaz samotopienia na Bagnie jest ważną regułą i nie powinno się z niego rezygnować. Dla mnie Bagno jest miejscem, gdzie znajdę z pewnością ciekawe treści. Jeżeli w moim czytniku RSS pojawia się aktualizacja z Bagna to wiem, że jest po co klikać i czytać. Obawiam się, że jeżeli samotopienie stanie się dozwolone, prędzej czy później Bagno zmieni się w miejsce do reklamowania własnych blogasków. Od tego są Blogi RPG (a także, dla niektórych, polterblogi) by informować o nowościach.

Poza tym to taka lokalna zasada. Lokalne zasady są fajne i cementują społeczności. ;)

Natomiast uważam również, że obecnie panuje nieco niezdrowa atmosfera dookoła "samotopienia", rozumianego bardzo szeroko. Wydaje się, że potrzebna jest po prostu nowa i bardzo precyzyjna definicja samotopienia. I uważam, że można pozwolić w niej na nieco większą swobodę Może ograniczyć pojęcie "samotopienia" do treści (między innymi postów, artykułów, relacji, serwisów, projektów, imprez) stricte własnego autorstwa (jestem twórcą, organizatorem etc.), a pozwolić na topienie inicjatyw, które się wspiera (wspieram Bebok i topię info o nim) lub się w nich współuczestniczy (pojawił się nowy Rebel Times, jestem recenzentem - a nie np. naczelnym).
Seji 2686 dni temu +7
Magnes swego czasu pracowal nad mechamizmem samotopienia - zanzaczalo sie bodaj opcje "samsietopie", co podnosilo liczbe glosow potrzebnych do wylowienia. Jakby cos takiego sie pojawilo, dla mnie byloby ok - pozostalaby kwestia tego, czy opcja bedzie uzywana.
Magnes 2685 dni temu +2
Hm, możnaby dać żeby samotopione miały 0 głosów na początku (brak głosu autora).
Seji 2685 dni temu 0
Jestem za.
Zuhar 2686 dni temu +4
Dozwolone, poza oczywistymi przypadkami kolesiostwa i spamu (np. zlatuje się pół Poltergeista, czy innego serwisu do promowania newsów od nich).
Craven 2686 dni temu +4
Dozwolone. Jak ktoś zatopi coś nieciekawego to nie będzie wyłowione i tyle. Mam w dupie czy utopił autor czy kolega, liczy się treść. Głosowanie/antygłosowanie powinno być podyktowane tym czy oceniamy coś jako ciekawe a nie płaczem, że ktoś sam sobie dał +1.
smartfox 2686 dni temu +1
Podobnie jak Craven. Liczy się treść, a nie doszukiwanie się na siłę, że ktoś coś robił przy tekście, który potem umieścił na Bagnie.
MacKotek 2686 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -4
kbender 2686 dni temu +4
Zaspamowanie bagna to banalne zadanie. Wystarczy kilka/kilkanaście kont (zakładam optymistycznie, że różnych osób), żeby wyławiać to co dane TWA chce.

Poza tym, ostatnio dochodziło to absurdalnych wręcz sytuacji, gdzie osoby, które kibicowały jakiejś inicjatywie były krytykowane za topienie inicjatywom, które promowały na własnym blogu. Według mnie to absurd.

Z drugiej strony zostawiłbym zasadę, wedle której nie można wrzucić jako wieści własnego tekstu. Moim zdaniem to wystarczy, żeby z bagna nie powstała tablica ogłoszeń.
Magnes 2685 dni temu +1
Aż tak proste nie jest, bo są pewne zabezpieczenia. Ale teraz nawet nie pamiętam jak działają. Ogólnie trudność wyłowienia wieści wzrasta gdy wykryte zostanie spamowanie głosami.
paralaktyczny 2685 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -7
Petra Bootmann 2685 dni temu +7
Dla mnie brakuje określenia, co jest samotopieniem.

Czy samotopienie jest:

Gdy jestem autorką?

gdy jestem tłumaczką?

gdy jestem redaktorką?

gdy jestem korektorką?

gdy jestem współautorką?

gdy jestem ilustratorką?

gdy hostuję daną treść?

gdy jestem partnerką kogoś pełniącego którąś z powyższych funkcji?

Ja granicę stawiałabym jedynie przy autorstwie głównej treści.

Obecnie mogę poprosić kogoś ze znajomych, aby wrzucił informację o moim tekście (więc zakaz samotopienia niewiele zmienia, co najwyżej to lepiej wygląda). Nie wiem, czy wolno mi utopić/ polecić tekst, w którego wytworzenie jestem zaangażowana pośrednio (powiedzmy, że rzuciłam inspirację znajomej, która wykonała całą pracę). Czy liczy się fakt tworzenia czy udostępniania (dajmy na to linkuję swoje tłumaczenie czegoś, ale linkuję to tłumaczenie, bo tekst jest ważny, a celem nie jest wypromowanie sobie bloga - tak, zakładam dobre intencje).

Przy okazji chciałam zwrócić uwagę, że należy raczej ułatwiać wrzucanie nowych treści niż zniechęcać do tego przez antygłosowanie (i określenie jasno, do czego antygłosowanie ma służyć).
Magnes 2680 dni temu 0
Dotychczas było to w każdej sytuacji. Teraz będzie złagodzone, bo wygrała opcja C. :)
Krzemien 2685 dni temu +2
Osobiście jestem za tym by samotopienie było dozwolone w pewnych określonych warunkach, np ogłoszenie nowej edycji karnawału czy jakiegoś konkursu. Jestem jednak przeciwny samotopieniu tekstów gdzie było się twórcą/tłumaczem/korektą itp, dla mnie to podchodzi pod nieuczciwe praktyki biznesowe nawet jeśli nie ma nic wspólnego z kasą.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby dla mnie takie jak na wykop.pl gdzie poza opcją wykopu mamy jeszcze zakopanie newsa i 5 powodów do wyboru dlaczego to robimy: spam, duplikat, nie nadaje się, treść nieodpowiednia, informacja nieprawdziwa.
Magnes 2685 dni temu 0
Widzę, że wygrawa trudniejsza do zrealizowania opcja jak na razie. ;) A liczyłem że będzie prosto tak albo nie, hehe. Nic, gdy głosowanie się zakończy, przemyślę wszystko i spróbuję naskrobać jakąś propozycję zmian.

Zapomniałem napisać do kiedy trwa - powiedzmy do piątku, chociaż chyba już nagłej zmiany wyników nie będzie.
Seji 2685 dni temu +1
Nie chcemy, zebys sie za bardzo nudzil. nowe wyzwania i takie tam. ;)
Craven 2685 dni temu +2
Pytanie brzmi - jaki wpływ na jakość linka ma to kto go wrzuca? Czy gówno jest mniej gówniane jeśli topi je Magnes? Notka Magnesa o dupie maryni jest mniej fajna jak topi ją Magnes a fajniejsza jak topi ją Krzemień?
Magnes 2680 dni temu 0
Wpływ ma na opis notki czasem.
ment 2685 dni temu +1
Jestem za przyzwoleniem na samotopienie. Zawsze można antygłosami zjechać, jeśli uważa się coś za autolans chujowymi treściami.

Na pewno jest to mniej absurdalne niż pisanie na forum w "przydałoby się utopić" -to jest dopiero parodia.

Ewentualnie, jeśli się da, niech nie liczy się głos samotopiącego, choć nie wiem, czy to technicznie łatwe do wykonania i czy jest w ogóle warto walczyć o ten jeden głos.
Magnes 2680 dni temu 0
Swoją drogą tamten wątek na forum głównie powstał na wrzucanie linków, których nie ma się czasu utopić w danym momencie. ;)
Magnes 2680 dni temu 0
+4 na C, więc C wygrywa... ale strasznie mało wyszło na plus...
paralaktyczny 2680 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -4
Zuhar 2679 dni temu 0
22 głosy oddano sądząc z -22 przy jednej z opcji. Więc +4 oznacza, że oddano 13 głosów za i 9 na inne. 13/22 to jednak większość jest.
paralaktyczny 2679 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -4
Zuhar 2679 dni temu +4
Nie przypisuj mi swoich problemów - jak widać bez łopatologi się nie obejdzie. "To jednak większość jest" czytaj: ale uzyskaliśmy chociaż większość (nawet jeśli nie kwalifikowaną). Powyżej 50% w pierwszej turze daje zwycięstwo choćby w wyborach prezydenckich.

Nawiasem mówiąc choć Magnes jest tak uprzejmy, że pyta użtkoników o zdanie, to nie przypisywałbym Bagnu demokratycznego zarządzania.
paralaktyczny 2679 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -5
Zuhar 2678 dni temu +6
Pass. Ty masz większEGO.
paralaktyczny 2678 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -3
Craven 2680 dni temu 0
Za dużo opcji dałeś :)
Magnes 2680 dni temu +1
Następne w kolejce jest A z -2, więc w podobnym kierunku idące rozwiązanie.
Wyślij komentarz
The Lost Heroes - platformówka na Androida