Nagroda Quentina

Ruszyła dwunasta edycja konkursu największego polskiego konkursu na scenariusz do gry fabularnej. Czasu nie jest dużo, ale powinno wystarczyć: termin upływa 14 lutego. Ogłoszenie wyników na przyszłorocznym Pyrkonie. — www.quentin.rpg.pl
       
Avatar dodane przez: repek do kategorii: RPG | stało się popularne 3829 dni temu.
pokaż w ramce · antygłosuj · Antygłosów: 6
Komentarze Kto głosował Powiązane

Wiadomości powiązane

Komentarze

Borejko 3828 dni temu +4
samotopienie wujków ciotek itp. Liczę na Marian Pażdziocha. On zawsze był dobry
Aureus 3828 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -5
ziomalkav 3828 dni temu +1
O, a ja se napiszę. Bezrobotny jestem, to dla odmiany coś porobie.
Garnek 3828 dni temu +8
Pytanie na poważnie - jaka powinna być procedura, jeżeli nie chciałbym żeby news dostawał antygłosy za samotopienie ale za treść, a jakaś forma samotopienia się już zdarzyła?

Powinienem poprosić o zdjęcie newsa i czekać aż ktoś nie związany z kapitułą utopi?

Bo przyznam, że ta cała nagonka na samotopienie powoduje, że strasznie trudno się do bagna przebić - i z fajnego, ocenianego przez użytkowników na podstawie fajności newsa serwisu zmienia się (w mojej precepcji prznajmniej) w kolejne fandomowo-polityczne bagienko ;-)
Aureus 3828 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -4
Magnes 3828 dni temu 0
Powyższe rozwiązanie polecam, ktoś musi się odważyć i przetestować. ;)
Omlet 3828 dni temu 0
Aureus ty masz chyba troszkę nie po kolei... Do kogo żywisz taki uraz? Zgwałcił cię któryś z juzerów Bagna że tak się ciskasz?
Aureus 3828 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -4
Omlet 3828 dni temu +1
Czyli zgwałcił.
Aureus 3828 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -3
Borejko 3828 dni temu 0
Może najbardziej zainteresowani coś by potopili w tym Bagnie? A nie trzy osoby?
repek 3828 dni temu 0
Przepraszam, nie wiedziałem, że tu pisowska paranoja jakaś panuje i nie można puścić newsa, jeśli jest się z nim związanym w jakikolwiek sposób (to nie mój blog, więc nie widziałem problemu).

Magnes - jeśli to jakiś problem (nie wiem - wizerunkowy?), to usuń proszę tego newsa i dodaj go w swoim imieniu (głosowałeś na "tak", więc chyba nie widziałeś w nim nic złego.

EDIT: Od razu pytanko. Jeśli np. jakiś mój znajomy/przyjaciel wrzuci coś fajnego na swoim blogu lub np. na Polterze - to raczej nie powinienem tego topić? Pytam jako "nowy" bagniak.

Od razu zaznaczam: powyższy news nie jest "mój". To news Garnka, o którego rozpropagowanie poprosił.

Pozdrówka!
Magnes 3828 dni temu +5
Uff, pamiętaj, że to tylko komentarze, niektórzy trochę przesadzają w doszukiwaniu się związków między wrzucającymi a autorami danych tekstów.

Usuwanie nie wchodzi w grę - to ważna wieść, jak widać głosów ma znacznie więcej niż antygłosów. Zresztą usuwam tylko duplikaty.

W tym przypadku nie wiem w ogóle czy jest mowa o samotopieniu - ale w razie wątpliwości możesz zawsze użyć "Zgłoś samotopienie" (taką nową nieprzetestowaną opcję - wycofuje to twój głos na wieść i daje od ciebie antygłos, ot, taka forma samobiczowania, hehe).

Co do topienia znajomych - wszyscy tak robią (przynajmniej tak mi się wydaje), na tym to chyba polega, byle nie było to wrzucanie wszystkiego co popadnie, a tylko tekstów wybranych, dobrych.

Ogólnie (jest to napisane w kilku miejscach) nie powinno się wrzucać 1) tekstów napisanych przez siebie (bo to za bardzo nie ma sensu), 2) ze swojego bloga lub serwisu, gdzie się jest redaktorem, 3) ani tekstów dotyczących inicjatyw, które się współtworzy (może pod to podpada ta wieść, nie wiem).

Jeśli coś jest ważne lub uważamy, że powinno się na Bagnie znaleźć albo po prostu chcemy się polansować - byle nie za często! - możemy wrzucić coś co łamie powyższe zasady, ale po wrzuceniu wybrać "Zgłoś samotopienie", by nie został nasz własny głos przy naszej wieści.

Uff, mam nadzieję, że czegoś nie pomyliłem. ;)
Seji 3828 dni temu +1
Trzeba bylo przeczytac regulamin.
repek 3828 dni temu +2
"Uff, pamiętaj, że to tylko komentarze, niektórzy trochę przesadzają w doszukiwaniu się związków między wrzucającymi a autorami danych tekstów."

Ok, dzięki za wyjaśnienia. :) Nie martw się, męczydupami i paranoikami przestałem się przejmować w 2003, gdy zacząłem robić coś w fandomie :) Nie chcę po prostu łamać Ci tu zasad.

--

Co do tematu:

W fandomie, jeśli jest się aktywnym, niemal nie sposób być z kimś związanym w jakiś sposób. Trochę nas mało [tych aktywnych]. Oczywiście tutaj sprawa jest bardziej oczywista, bo w inicjatywie sam biorę udział. :)

Trochę się po prostu zdziwiłem - w końcu tutaj i tak czytelnicy decydują, czy coś polecić czy nie. Jeśli bym np. lansował siebie samego, to przy dostałbym pierdyliard minusów od tropicieli antylansiarzy, więc mi się to nie opłaca.

Ale z drugiej strony - nawet gdybym polecał siebie samego [np. swój wpis z Karnawału #6, który utopił tomakon], to chyba userzy decydują, czy oceniają taki autolans na plus czy na minus na podstawie jakości wpisu?

Słowem: co za różnica, kto poleca? Przecież i tak oceniamy wartościowość docelowego materiału? Tak/Nie?

Chyba, że się mylę i oceny lecą po nickach osób polecających?

Pozdrówka!

EDIT: Seji - nie zauważyłem nic o tym przy wrzucaniu. Regulamin już czytam, dzięki, dokształcam się.

EDIT 2: Lekcja odrobiona. W regulaminie jest o tym, by nie topić informacji z serwisu, który "się redaguje". OK, załóżmy, że powiązanie z topioną inicjatywą pod to podpada. Słowem: złamałem regulamin. Tym bardziej poddaję pod rozwagę to, co napisałem powyżej, bo zapis wydaje mi się bezsensowny.
Aureus 3828 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -1
"oceny lecą po nickach osób polecających?"

Welcome to the jungle! : )

EDIT: Przypomniała mi się sytuacja odnośnie inicjatyw okołoplanescapeowych. Gdy Jarl przestał wrzucać notki na temat tego systemu, można by powiedzieć, że brałem udział w 100% polskich projektów internetowych z nim związanych (kilka sam inicjując).

Mam jednak wrażenie, że często niektóre osoby przykładają własną miarę do osób topiących. Dla mnie wrzucanie wieści z fajnymi tekstami PSowymi było zwykłą promocją settingu. Dla innych było autolansem.

Szukam tutaj pozytywu. Być może większość osób wychodzi z założenia, że gdyby one wrzucały wieści takie, jak ja, robiły by to w ramach autopromocji - i dlatego unikają takich działań. A że ja się z tej perspektywy postawić nie umiem, to kwestia moich ograniczonych horyzontów.

Na szczęście problem dla mnie zniknął z powodu studiów, które zmusiły mnie do odcięcia się od niektórych projektów. Poleciał więc i Planescape. A że wszystkie ciekawe notki blogowe (które kiedyś chętnie topiłem) promuję na Polterze, a tutaj topić artykułów z Poltera nie mogę (choć nie jestem redaktorem ani nawet Stałym Współpracownikiem), to w sumie nic tutaj już nie topię.
Magnes 3828 dni temu +2
Chodzi m. in. o to, żeby opis pisała osoba obiektywna, a nie sam zainteresowany.
Zuhar 3828 dni temu +1
Trochę się z Repkiem zgadzam. Jeden głos oddany na siebie nie czyni jakiegoś szczególnego autolansu, a samotopienie może stanowić dobra metodę informowania. Niestety były przypadki, że za pojedynczym redaktorem topiącym swój tekst leciało zaraz stado współpracowników, żeby go jak najwyżej wyklikać. Stąd restrykcyjne reguły i alergiczne zachowanie wielu użytkowników.
Seji 3828 dni temu +2
Wiem, ze sie powtorze, ale co tam: jak ktos chce sie reklamowac, niech wykupi od Magnesa miejsce na reklame.
Zuhar 3828 dni temu 0
Cholera - ja już to chyba gdzieś, kiedyś słyszałem i chyba sobie przypominam gdzie. Tylko wtedy nie o Magnesa chodziło.
Seji 3828 dni temu +3
A ja chyba nawet wiem, od kogo. Jak dla mnie niewspieranie samotopienia jest zabezpieczniem przed kolesiami, ktorzy wpadna tu reklamowac siebie, swoje blogi, serwisy, inicjatywy, itd. Moim zdaniem (i tylko moim) Bagno jednak powinno dzialac na zasadzie polecania fajnych tresci, a nie na pokazywnaiu na siebie i krzyczeniu, jakim jest sie zajebistym. Ktos utopil - widac zainteresowalo. Nie utopil - nie interesuje tej osoby, moze utopi inna.
Szczur 3827 dni temu +2
Jasne Seji. I dlatego Ok jest, że topi się kumpli albo prosi się ich, żeby utopili coś co chcemy rozpropagować (bo tak na razie to funkcjonuje), za to jest nie OK, gdy ktoś chce poinformować o jakiejś inicjatywie fanowskiej.

Samotopienie jest obchodzone - wystarczy popatrzeć w jaki sposób pojawiają się na Bagnie regularne aktualizacje blogów Paladyna, Borejki czy kogokolwiek z stałych bywalców. Nie jest to zarzut z mojej strony - przynajmniej dopóki te same osoby potem się nie przypierdalają do innych, którzy nie bawią się w obchodzenie regulaminu.
Deckard 3827 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -1
"Inicjatywa fanowska", miau ;)

OK, motto na dzisiaj: "Nie przypierdalam się".
Seji 3827 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -1
@Szczur

Ja subskrybuje ok 40-50 kanalow RSS, w tym sporo blogow. Jesli znajduje tresc ciekawa, to ja tu wrzucam. I prawde mowiac wisi mi, kto ja napisal - Borejko, Paladyn czy newsman z Polter.pl. A ze czesc z tych osob znam? No sorry, jak napisze, ze Wolusng jest super, to bedzie to przekret, bo znam Garnka? Za to nie topie sam siebie - choc pare razy mialem na to wielka ochote. A ze nikt nie utopil - widac nieciekawe bylo.

Jak ktos ma parcie na szklo, to z rpawej jest box - wykup reklame. Tanio jest, zdaje sie, ze zlotowka plus vat za dobe.
Borejko 3827 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -2
Ja subskrybuję co najmniej 10 razy niż Ty. Ale ja chyba poczekam aż wszyscy Panowie co plują utopią tyle co Ty.
Borejko 3827 dni temu 0
Ale pamiętajmy że żaden normalny w tym czymś tam nie wystąpi. Co najwyżej nanaście osób. Z własnej pomyłki.
Borejko 3827 dni temu 0
Aha i pozdrówka, polecam i powolutku.
Chavez 3827 dni temu +3
Ok, to ja powiem czemu z automatu juz antyglosuje na samotopienie. Mam ograniczone zasoby czasowe. Troche stron w RSSach + bagno. Wbijam sie na bagno i przegladam najczesciej topione. Ciekawa zapowiedz - wbijam. I juz bywalo, ze sie nacinalem. Bo sie okazalo, ze kolo wrzucal sam siebie, z megaorgastycznym opisem. A do tego pojawialo sie n+1 nowych kont, znajomych co plusowali.

Tak, wiem - czasem ktos oberwie rykoszetem, bo topi jednak cos fajnego. Ale postanowilem nie robic wyjatkow do czasu jakiegos oficjalnego narzedzia/opisu jak reagowac na samotopienie. Tak wiec sorry Batory ;) Masz cos fajnego? Masz k10 znajomych? Klepnij jednemu/drugiemu. Dodaj button bagna na www. Na pewno ktos doda, jesli jest material ciekawy.
repek 3827 dni temu +1
@Seji, Chavez

Rozumiem argumenty, przyjmuję, ale dla mnie to paranoja.

Jeśli bardzo będę chciał [najpierw musiałbym mieć nieodpartą potrzebę autopromocji i zero poczucia obciachu przed przyjacielem], to poproszę przyjaciela, by mnie zapromował. Zatem wpis i tak się pojawi. A potem poproszę 10 kumpli [warunki jak wyżej], by założyli konta i poparli. Jak ktoś nie ma wstydu i lansuje się dla zasady, to nic go/jej nie powstrzyma.

Nie rozumiem tylko skąd założenie, że takie osoby będą tu waliły drzwiami i oknami, żeby tylko pokazać, jakie są zajebiste? Niczego takiego tu nie widzę - mam wrażenie, że większości ludzi byłoby wstyd polecać coś lipnego swojego autorstwa. Podobnie - polecać cudzą lipę. W małych społecznościach netowych coś takiego nie przechodzi zazwyczaj - ludzie bardziej dbają o to, pod czym się podpisują, bo nie rozpływają się w anonimowej masie.

Poza tym - o ile rozumiem ideę Bagna - coś takiego nie przejdzie na dłuższą metę, bo autolansiarz bez poziomu szybko dostanie kontrkopa w postaci antypolecanek.

Pozdrówka
Zuhar 3827 dni temu +3
@Repek tu się nic nie opiera na założeniach, tylko na doświadczeniach. Było już wszystko to o czym piszesz, a obserwowane reakcje, to nic innego jak ich pokłosie. Samoregulacja, samoregulacją, a dodatkowo ujęto to w regulaminie. Między innymi po to, żeby nikt Cię nie opluwał bezkarnie za antygłos, bo w regulaminie nie było, więc wszystko wolno.
Chavez 3827 dni temu +4
Niestety wlasnie autolans juz bywal. Chocby ostatnio Robotika bodaj. I teraz Ty samotopiles cos fajnego, ok, klepne na tak. Przyjdzie kolo od strony RozoweKalesony, klepnie swoj tekst, koledzy popra. Dostanie anty i zacznie sie krzyczenie, czemu jedni moga sie samotopic, a inni nie. Srednio mnie bawia przepychanki slowne. Tak wiec - nie ma jasnych wytycznych - samotopienie jest u mnie na anty. Nic osobistego.
repek 3827 dni temu 0
@Chavez

Ja się pytam ogólnie, a nie co Ty sobie myślisz. :) Zakładam, że nie kierujesz się złą wolą. Choć można zawsze nie kliknąć nic, bo wtedy - niestety - nie wiadomo, czy oceniasz treść, czy sam fakt utopienia [w kontekście utapiającej osoby].

I o to się właśnie pytam i chyba dajesz mi odpowiedź. Wylewanie dziecka z kąpielą jak dla mnie. Nie dość, że mają być superciekawe treści, to jeszcze nie może być podejrzenia o "kolesiostwo". To - dla mnie - nieco zabawne, bo to nie sektor publiczny utrzymywany z podatków. Ale mniejsza - argumenty przyjąłem, postaram się dostosować. Choć może być ciężko przestawić się na myślenie w takich kategoriach.

Tutaj Aureus +1.

--

@Zuhar

Ok, rozumiem. Przydałoby się tylko gdzieś to BARDZO wyraźnie napisać. Opcja z regulaminu jest bardzo nieprecyzyjna [Quentin to nie portal, a ja tegoż portalu nie tworzę już] i łatwo jest odczuć, że źle oceniana jest proponowana treść.

Jeśli już ma tu być taki zamordyzm antylansowy, to warto o nim wyraźnie poinformować. Bo lans ma różne rodzaje, nie każdy jest pustym autolansem własnej osoby.

Pozdro!
Borejko 3827 dni temu 0
Można zawsze kliknąć. Bo jeszcze można. Gdzie indziej można co najwyżej poplusować popolecać i popozdrawiać.
Jarl 3827 dni temu 0
Skąd się tacy niekumaci neptycy biorą?
czubek.wordpress.com 3827 dni temu +4
Cześć,

z serwisu korzystam od tygodnia mniej więcej, bardzo mi się podoba, szczególnie, że mam już dość coraz dziwniejszego wykop.pl.

Nie rozumiem wielkiego halo związanego z auto-topieniem. Jeśli do serwisu trafia news, "Zajefajnista strona" z opisem "Zapraszam wszystkich na moją nową zejefajnistą stronę o rpg i Matriksie" to powinna zostać zignorowana/zminusowana za zawartość (jeśli jest kiepska) a nie za słówko "moją".

Jeśli najważniejsze będzie kto zgłasza stronę to może okazać się, że będą to praktycznie robić fikcyjni ludzie/konta po to aby właśnie uniknąć takiej dyskusji jak tutaj.

Jeśli dojdzie do tego, że nie mogę mógł podbić fajnego tekstu który mi się podoba tylko dlatego, że napisał go mój kumpel z redakcji to będzie to chyba lekka paranoja.
Deckard 3827 dni temu 0
O jakiej redakcji piszesz?
Zegarmistrz 3827 dni temu +4
Ja się muszę zgodzić z czubkiem.wordpress.com. Akceptuje tutejsze zwyczaje, choć uczciwie mówiąc nie rozumiem kryjącej się za nimi idei. Fakt, małoletni trolle czy też "gangi" wypychające na główną swoje wieści mogą być irytujący, ale jak narazie nie zauważyłem jeszcze przejawów działania takich. Natomiast obecne podejście i paniczny lęk przed pojawieniem się takich prowadzi moim zdaniem do skutków odwrotnych: bagno odcina się od 60-70% źródeł ciekawych newsów. Kto bowiem jest najbardziej zainteresowany publikowaniem informacji, jeśli nie ich autorzy?
Borejko 3827 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -2
O jakim podbijaniu wogóle piszecie? Trzech osób? I jakich małoletnich trollach, czy też jakowych gangach?

Nie topicie. Ale dobrze rozumicie i wicie. Najprzedniej.

Merytoryka: A konkurs oczywiście do bani. Wolałbym w Złotopolskich powystępować.
Zegarmistrz 3827 dni temu +3
[i]O jakim podbijaniu wogóle piszecie? Trzech osób? I jakich małoletnich trollach, czy też jakowych gangach?[/i]

Mówię o sytuacja, jakie mają miejsce np. na Wykop.p. Kogo, jak kogo, ale ciebie nie nazwałbym "trollem".

[i]Nie topicie. Ale dobrze rozumicie i wicie. Najprzedniej.[/i]

A zastanawiało cię dlaczego? Bo już śpieszę z odpowiedzią: jestem członkiem społeczności większości serwisów fantastycznych, które odwiedzam codziennie. Owszem, czasem, jak widzę coś ciekawego, to chętnie bym to utopił, ale z miejsca narażam się na szereg zarzutów o kumoterstwo. Jako, że chryje w internecie dawno przestały mnie bawić i mogę ich uniknąć zwyczajnie czegoś nie robiąc, to nie topie. Trzymam tą możliwość wyłącznie na okazje specjalne.
Wyślij komentarz
The Lost Heroes - platformówka na Androida