*

Jaskinia Noobirusa: Kronika

Noobirusowa Kronika - już jest dostępna do pobrania. Teraz sami możemy przekonać się czy faktycznie jest to odświeżone D&D dla początkujących. — jaskinianoobirusa.blogspot.com
       
Avatar dodane przez: KFCs do kategorii: RPG | stało się popularne 2423 dni temu.
pokaż w ramce · antygłosuj · Antygłosów: 1
Komentarze Kto głosował Powiązane

Wiadomości powiązane

Komentarze

Seji 2423 dni temu 0
.
KFCs 2423 dni temu 0
Paralaktyczny dość ostro ocenią tę grę, jako złą, zupełnie nieprzemyślaną i jedynie jadącą na hasłach OSRu i przyjazności dla początkujących.

Zainteresowanych odsyłam do obszernego komentarza naa grupie Gry Fabularne na Gie Plusie.
Sethariel 2423 dni temu +1
Nie musisz odsyłać do GiePlus, bo na blogu jest ten sam komentarz :)
KFCs 2423 dni temu 0
Ok dzięki, nie zaglądałem tam już więcej..
Sethariel 2423 dni temu +1
Przeczytałem opowiadanie wprowadzające... LOL

"Cała czwórka odwrócona tyłem do sarkofagu ustalała kolejne kroki, a zwłaszcza ewakuacje z podziemi tak, by chronić zleceniodawcę, który jeszcze się im nie zapłacił."
Seji 2423 dni temu 0
"Głos, jakby złączony z kilku tysięcy rozbrzmiał w komnacie, która zadrżała."

Redaktor by się przydał. :) Ogólnie pomysł fajny.
Sethariel 2423 dni temu 0
Przydał, przydał. Pomysł fajny, wyszło... cóż, mogło być lepiej.
Krzemien 2423 dni temu +1
Jak czytam taki hejt to czuję jakby to Portal wydał taką grę a nie hobbystycznie zwykły blogger. Znacznie gorszy szajs, jakieś one-shity i krótkie gry przechodzą bez echa, ale niech ktoś zrobi coś więcej to olaboga syf i makabra ;p
Seji 2423 dni temu +3
Krytyka jest potrzebna, ale skąd taki wjazd na Kronikę, też bym chciał wiedzieć. Rozumiem, że wtórne, nic nie wnoszące, kopia, kalka i belzebub, ale żeby aż tyle energii tracić? ;)
Krzemien 2423 dni temu +2
I to jeszcze za darmo, nikt nie musi tego czytać. Rozumiem pojazdy po grach typu Charakternik za 160 zł, ale żeby autorkę?
cactusse 2423 dni temu +3
Na oko to pierwsza gra sygnowana logiem RPG Manufacture - być może po grupowym wysiłku krytyk spodziewał się znacznie lepszych wyników i stąd taki ostry wydźwięk recenzji.
Jagmin 2423 dni temu +1
Powiedzmy, że to wspólny wysiłek. Nie macie się co oszukiwać tak na RPGM tak i gdziekolwiek indziej autor pomysłu pozostaje sam. Dostaje wsparcie najwyżej w postaci drobnostek (co i tak jest potrzebne). Wielki ukłon w stronę GunarDANa za szatę graficzną. Póki co chyba tylko on jest aktywnym "szaciarzem".

Patrząc po rozwoju tego projektu jako swego rodzaju wzorca brak jest RPGM metodologii pracy, dyscypliny i przede wszystkim zgrania. Każdy robi co chce i kiedy chce. Brak jest realnego wsparcia w procesie produkcji gry.

Rozumiem, że to robią fani dla fanów i to zupełnie za free, ale chyba założenia Manufaktury były inne. Miała to być platforma wspomagająca twórców we wszystkich aspektach a prócz dyskusji o grach nie ma tam nic konkretnego. Do tej pory nie widziałem ani słowa o tym od czego zacząć, z czego powinien składać się projekt, nic o teorii RPG a tym bardziej porad dla twórców.
cactusse 2423 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -1
Err... what ?

Patrząc po wynikach można dojść do odwrotnego wniosku. Projekt jest skończony, złożony,ozdobiony grafikami - dowodzi to w widoczny sposób, że na RPGM dyscyplina i zgranie jest, a ichniejsza metodologia się sprawdza.
Jagmin 2423 dni temu +1
Tylko, że Kronika nie była pisana od początku a tylko wykańczana. Więc trudno na jej podstawie oceniać prawidłowość funkcjonowania RPGM. Pierwsze wrażenie jakie odniosłem wchodząc na RPGM to, że trzeba mieć już prawie ukończony system by móc w ogóle zacząć dyskusję. Dalej mamy już niekończącą się batalie o uwagę zarejestrowanych. I w tym względzie RPGM nie różni się od jakiegokolwiek innego forum RPG.

Moim skromnym zdaniem pierwszy projekt powinien posłużyć do nauki manufakturzystów. Co i jak robić, czego unikać itd. Na razie woli nauki nie widzę. Widzę za to szukanie poklasku.

Chłopaki, po zbiorowym wysiłku oczekuję o WIELE więcej.
cactusse 2423 dni temu 0
No to nic tylko chwalić manufakturzystów za rozsądne podejście - nie bawią się w robienie gry za autora, tylko pomagają w najcięższym etapie.

Btw. Autor przyznał, że to jego pierwszy projekt - podobno pierwsze podejście zawsze jest spalone i służy głównie do nauki, więc idealnie pasuje do Twojego skromnego zdania ;-) .
Jagmin 2423 dni temu +1
Wiem, że pasuje. Nie krytykuję samej Kartoteki w żadnym calu. Interesuje mnie jednak, co z tego wyniknie. Na razie nie zauważyłem na RPGM żadnego ruchu w stronę promocji projektu, rozpoczęcia otwartej dyskusji, rozliczenia i wyciągania wniosków. Za to widzę wielkie zdziwienie, że w pierwszym dniu jest tylu niezadowolonych. Dopiero grę opublikowano, nikt w to nie zagrał, ledwo kto przeczytał a najpewniej tylko obejrzał. Ja znam projekt trochę dłużej stąd moja opinia o procesie nie o samym dziele. Mi cały czas chodzi o to by RPGM stało się tym co zamierzali jej twórcy.
Noobirus 2423 dni temu +1
Z początku nie było łatwo, ale z każdym dniem jest lepiej. Na forum pojawiły się liczne konkursy zachęcające do wspólnego główkowania a tematy o tworzeniu RPG (+porady) już istnieją i każdy próbuje dorzucić swoją myśl. A co do systemów, tak, Kronika już była w niemal-zaawansowanym-stadium ale tylko dzięki forum uzyskałem pomoc, którą potrzebowałem. Anyway, nadal zbieram feedback na siebie i notuję co zrobiłem nie tak. I tak w "to coś" gra 20x więcej osób niż się spodziewałem (nie, nie wliczam tu "mojej ekipy"), więc w sumie jestem zadowolony z wyniku :-) Na RPGM komenty też zostały przyjęte ze spokojem i w tej chwili wszyscy główkują jak w przyszłości poprawić błędy i uniknąć kolejnych w ewentualnym rozszerzeniu.
Jagmin 2423 dni temu +2
I tylko o to mi chodziło. Nie chodzi o pastwienie się nad pierwszym projektem, ale o ustalenie, co było dobre a co złe i jak to poprawić. Nadal jednak nie wiem jak administracja chce wspierać projekt w dalszym etapie rozwoju, gdy jest on już publiczny?
Noobirus 2423 dni temu 0
W tej chwili większość wyświetleń/ściągnięć dostaję od blogów innych użytkowników RPGM. Później reklamy i wzmianki pójdą na właściwe serwisy, ale z tym chcę jeszcze poczekać.
Jagmin 2423 dni temu +1
To dobrze, ale jak RPGM chce wesprzeć ten etap projektu? Z tego co pamiętam to gotowe projekty miały być ogłaszane i publikowane na forum otwartym. Obecnie nie ma nawet wzmianki o Kronice na forum. Poza banerkiem w podręczniku w ogóle nikt by się nie domyślił, że gra ma coś wspólnego z RPGM, przypomnę - manufaktury gier fabularnych. To trochę dziwny sposób promowanie swojej działalności, sam przyznasz.

Nie jestem już członkiem tamtej społeczności więc nie mogę zgłaszać swoich uwag. Za to widzę, ze chętnie czytają Bagno.
trx 2422 dni temu +1
Spokojnie Jagmin - promocja na forum będzie. Administracja pracuje w różnych miejscach i od wczoraj wieczór, nie udało się jeszcze znaleźć chwili na otwarcie promocji na forum - dla wszystkich.

Wszystko w swoim czasie - najdalej dziś wieczorem.
Jagmin 2422 dni temu +1
To się cieszę. A jakie atrakcje przewidujecie, jeżeli można zapytać?

Moim zdaniem, ale to tylko moje zorane poczucie, najpierw powinno się zaczynać od promocji a potem od publikacji. No ale można i tak. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
trx 2422 dni temu 0
O tym co to dokładnie będzie, to się dowiesz - jak wszyscy inni, za kilka godzin. Postaramy się wpierać sam projekt oraz dyskusje nad nim tak, jak to będzie tylko możliwe. Oczywiście nie wszystko na raz.
Jagmin 2422 dni temu +1
No to czekam.

Gwoli ścisłości. Sama Kronika nie jest i nie była moim targetem, ale cały czas interesuje mnie jak RPGM będzie wspierać twórców i ich twory.

Jak się uda odszczekam wszystko i poprę inicjatywę jak tylko będę potrafił. Jak się nie uda nie powiem nic więcej ponad to co zostało już powiedziane.

Cały czas twierdze, że istnieje potrzeba zorganizowania twórczości amatorów. Nie restrykcyjne i nachalne, ale w postaci wskazówek i porad.
MacKotek 2422 dni temu +1
Aż zajrzałem i mimo iż to zupełnie nie moja działka i faktycznie grafiki są słabe a korekta niedokładna, to nie widzę takiej tragedii. Takie tam sobie tęskne wycie do księżyca AD&D.

Ale pewnie jak zwykle znany na bagnie posiadacz największego ego w okolicy nie ma na kogo pluć, to i kronice się dostało.

Zaskoczę wszystkich i zagłosuję, bo ostatnio jakoś tak staram się poszerzać horyzonty o dziwne gry. :P
Yarin 2422 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -1
@Jagmin:

czemu sam nie stworzysz miejsca, gdzie wcieliłbyś swoje uwagi, które punktujesz RPGM? Po drugie: to temat o Kronice, nie: jak admini RPGM chcą ją reklamować?

Pamiętajmy, że to dziecko Noobirusa, a Manufaktura jest jedynie miejscem, gdzie było ono tworzone.

Tworzę setting oparty na Kronice, który przetestuję kampanią we wrześniu. Być może ów setting ukaże potencjał projektu i zasadność prostoty i otwartości Kroniki.
Jagmin 2422 dni temu +4
Toż poparłem i zagłosowałem na Kronikę. A komentarze to moja prywatna sprawa. Nie jesteś tu adminem.

Nadal na RPGM nie można pobrać Kroniki. Ba, nawet nie ma odnośników do miejsc, w których ta jest dostępna.

Najśmieszniejsze, że najlepszą reklamę Kronice zrobił paralaktyczny a totalną antyreklamę użytkownik waszego forum.

EDIT

Właśnie zamieszczono link na forum RPGM. Refleks godny szachisty.
Wyślij komentarz
The Lost Heroes - platformówka na Androida