*

Gazeta z Navarrische Festung: Bo twórczość fanowska RPG jest do czytania, a nie do grania...

Porady do kogo kierować twórczość fanowską RPG, kto ma ją odebrać i wykorzystać. Pisze gracz RPG od ponad 3,5 lat, grający głównie w D&D (3.0/3.5), Wolsunga, WFRP 2ed, SWEPl. Pisarz Sprawozdań z Gry, czyli AAR-ów (After Action Report). Człowiek który teksty będące twórczością fanowską piszę od trzech lat, rozpoczynając od prestiżowego miejsca jakowym jest forum Palmiarni. — navarischepanzerwaffe.blogspot.com
       
Avatar dodane przez: Borejko do kategorii: RPG 3248 dni temu.
Potrzebuje 10 głosów. · pokaż w ramce · antygłosuj · Antygłosów: 7
Komentarze Kto głosował Powiązane

Wiadomości powiązane

Komentarze

Zuhar 3248 dni temu +6
Po przeczytaniu zapowiedzi zwilżylem monitor. Nie rób mi takich rzeczy w pracy.
Krzemien 3248 dni temu +5
Zabawne jest, że widząc artykuł na Portierni o inteligentnych pingwinach nie powiązałem go z osobą tak znanego bloggera. Gdybym wiedział mój facepalm byłby znacznie większy.
Laveris de Navarro 3248 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -8
Qball 3248 dni temu +7
Napisał ktos kto jest w fandomie znany z tego że mówi innym że sa znani z tego że sa znani.
Laveris de Navarro 3248 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -9
Kastor Krieg 3248 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -7
cactusse 3247 dni temu +2
Zawsze gdy ktoś domaga się mechanicznych szczegółów w materiałach "fanowskich", przypomina mi się casus pewnej przygody do KCetów zamieszczonej dawno temu w MiMie.

AFAIR plot przygody[*] był dosyć klimatyczno-dramatyczny - tragiczna postać przeklętego rycerza, wybranka jego serca o lodowym spojrzeniu, wszechobecna zima - ogółem zabawa opierała się raczej na delikatnych negocjacjach oraz dedukcji a nie na praniu po pyskach, ale finał prowadził do konfrontacji z rycerzem. I tutaj zaczynał się prawdziwy horror, bo cypis miał takie statystyki, że po ich ujawnieniu słychać było tylko huk szczęk trafiających w posadzkę - już sama zbroja rycerza była w stanie wytrzymać ostrzał z balisty, pożarcie przez smoka, lub detonację kuli ognistej w zamkniętym pomieszczeniu.

"Szczęśliwie" rozjazdy mechaniki nie są cechą tylko i wyłącznie amatorów - w jednej z oficjalnych przygód[*] do DnD3 przeznaczonej dla "bohaterów z 2-5 poziomu", pewien fragment podróży opatrzony był bodajże takim komentarzem "obszar co jakiś czasu patrolowany przez whatever, bohaterom zaleca się ostrożność", gdzie whatever to był jakiś sześcianowaty magiczny potwór kalibru Beholdera...

Ach, to były czasy ;-)

* - detale mi umknęły, prawdopodobnie przekręciłem wszystko, ktoś kojarzy i pamięta ? ;-)
Krzemien 3247 dni temu +2
W jednej z przygód do D&D - możliwe, że właśnie w tej o której mówisz postacie na 3-4 poziomie mają szanse wejść w strefe ataków sznurowca o skali wyzwania 10.
MateuszNowak 3243 dni temu +3
Kuźnia Gniewu. Katowałem nią kiedyś graczy.
MacKotek 3247 dni temu 0
Antygłos za treść linka. Nie bawi mnie to jakoś...
Borejko 3247 dni temu 0
Tu nie ma nic zabawnego, tylko informacje z bloga Ałtora.
Wyślij komentarz
The Lost Heroes - platformówka na Androida