Ben Lehman o działalności Margret Weis Productions

Ben Lehman (Tao Games: Bliss Stage, Polaris) oskarża Margret Weis Productions o skandaliczne zachowanie wobec freelancerów - mówi o ogromnych opóźnieniach w płatnościach lub o odmowie zapłaty za wykonaną pracę. Lehman powołuje się na swoje rozmowy z osobami współpracującymi z MWP i wzywa do bojkotu produktów tej firmy — www.lumpley.com
       
Avatar dodane przez: Petra Bootmann do kategorii: RPG 2907 dni temu.
Potrzebuje 8 głosów. · pokaż w ramce · antygłosuj · Antygłosów: 2
Komentarze Kto głosował Powiązane
paralaktyczny 2907 dni temu +2
Autor nie posiada/nie chce przedstawić dowodów. Lekko mówiąc, oskarżenie o kradzież i robienie czarnego PR konkurencji jednocześnie podpierając to jedynie swym autorytetem nie jest dżentelmeńskie. A okradani twórcy mogą bronić swych interesów prawem. Antygłos.
Seji 2907 dni temu +4
Watpie, zeby Tao Games bylo jakakolwiek konkurencja dla MWP. Wiec o czarnym PR mowy byc nie moze.

Co do bronienia sie samemu, to bylo w PL wydawnictwo, ktore wiekszosci nie placilo albo placilo fantami, i inne, ktore ponoc placilo wybiorczo. Wszyscy wiedzieli, nikt sie glosno nie wypowiedzial, bo wszyscy chcieli dla nich nadal pisac.

Nihil novi.
paralaktyczny 2907 dni temu +2
Konkurencja - oczywiście, iż mowa o czarnym PR może być i nie trzeba do tego konkurencji. A czy jest (konkurencja)? Moim zdaniem tak, chociaż do porównań wprost się nie ograniczam.

Bronienie się samemu - gdyby ROL napisał na blogasku Cyfrografii, że GRAmel czy Kuźnia Gier nie płacą swoim ludziom - również nie dałbym wiary bez dowodów. Chociaż Cyfrografia żadną konkurencją dla GRAmela czy Kuźni Gier nie jest.

A rzucanie oskarżeń bez dowodów - samemu nie wiem czy to bardziej niepoważne, czy bardziej skurwysyństwo. Proponuję wybrać zależnie od sympatii do Lehmana.
Petra Bootmann 2907 dni temu +5
poprawiłam "informuje" na "oskarża".
Raza-Toth 2906 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -4
paralaktyczny 2906 dni temu +3
Twój post jest tak od tematu, że podejrzewam, iż poprzestałeś na lekturze opisu wieści, nie mówiąc o samym tekście, 69 komentarzach pod nim, oraz 85 postach na rpg.net poświęconych tematowi.
Szczur 2906 dni temu +4
Jak rzadko zgadzam się z paralektycznym - na tyle na ile można sobie po lekturze tych 100 komci i drugiego tyle postów wyrobić zdanie to raczej o zachowaniu Lehmana (i jego kunktatora Bakera) można powiedzieć jako o 'skandalicznym'.

Zwłaszcza, że jak ludzie mu w paru całkiem interesujących wpisach zwrócili uwagę, tego typu sytuację da się przedstawić wiarygodnie (czego nie zrobił) i istnieją poważne szanse na to, że przereagował (albo zrobił to w złej wierze).

Zobaczymy co tam jeszcze się w sprawie finalnie pojawi, ale jak na razie wybieram trzecią opcję: kretyn. I antygłos dla newsa.
Seji 2906 dni temu +4
Heh. Z nawolywania do bojkotu MWP wyszedl bojkot Lehmana i Bakera.
Seji 2903 dni temu +3
Oh well...
Szczur 2903 dni temu +4
Wygląda na to, że w końcu się zorientował, że piłeczka się odbiła i to on wychodzi na dupka.

Niemniej forma przeprosin oraz niedopowiedzenia co się spierdoliło, jest rzeczywiście bardzo 'adekwatne' w stosunku do tego ile miejsca i czasu poświęcono na wrzuty.

Zobaczymy jak tam będzie z tymi długimi przeprosinami i wyjaśnieniem sytuacji, które jest zapowiedziane.
MateuszNowak 2903 dni temu 0
No dobrze. Ale dlaczego wieść jest antygłosowana? Chyba ideą jest wrzucanie na Bagno ciekawych lub ważnych newsów. A nie powiecie mi chyba, że to nie jest ciekawe lub ważne.
paralaktyczny 2903 dni temu +3
Ponieważ Bagno to nie Kronika RPG, gdzie należy odnotować wszystko, co miało miejsce.

Ponieważ bezpodstawne pomówienie nie jest newsem, chyba że w Fakcie, a w dodatku może być szkodliwe. Nadto rozpowszechnianie takich informacji jest niekulturalne, zwłaszcza publicznie - przynajmniej w mej opinii.

Ponieważ to, że za oceanem, samodzielnie przypisując sobie pozwolenie anonimowych wolnych strzelców, nie weryfikując zapewne ich wersji, autor niszowych erpegów kompromituje się i pisze na blogu drugiego autora niszowych erpegów, kompromitując go, o złych praktykach wydawcy mniej niszowych erpegów i nawołuje do bojkotu podpierając się ideologią nie jest ważne, przynajmniej moim zdaniem. Mimo, że niektóre niszowe erpegi drugiego autora lubię.
MateuszNowak 2902 dni temu 0
OK, point is taken. :)
Borejko 2903 dni temu - pokaż/ukryj ten komentarz -1
To bagno fundome
Wyślij komentarz
The Lost Heroes - platformówka na Androida