widget

Wieści z Bagna na twojej stronie

 1. Skorzystaj z łatwego czarodzieja, który stworzy dla Ciebie widget z wieściami na Twojego bloga lub stronę.
 2. Albo dodaj wieści w sposób tekstowy. Dokładny opis znajdziesz na Wieży.

Przycisk Bagna

  przycisk Przycisk bagna pozwala Twoim czytelnikom dodanie Twojego artykułu lub wieści do Bagna. Tutaj przeczytasz jak go dodać. Jeśli masz wątpliwości pytaj na magnesus@gmail.com.
  Dlaczego warto? - Bagno generuje sporo wizyt przez ludzi, którzy zainteresowani są czytaniem ciekawostek, artykułów, felietonów i wszelkiego rodzaju tekstów związanych z fantastyką lub grami fabularnymi. Zamieszczając przycisk dasz swojej stronie dostęp do tej społeczności, masz szansę zainteresować ich swoją treścią i tym samym realnie zwiększyć sobie oglądalność.

Wtyczka do Firefoksa

  Teraz dodawać wieści do Bagna możesz w znacznie prostszy sposób, o ile jesteś użytkownikiem przeglądarki Firefox. Wtyczka Utop w Bagnie jest do pobrania tutaj.

Regulamin

  Zasady obowiązujące na Bagnie są proste i często mają formę niepisanych zasad:
 1. Nie głosuj na siebie - jesteś współtwórcą, organizatorem, autorem, współpracownikiem topionej rzeczy nie klikaj na głosuj przy tej wieści. Możesz utopić własne rzeczy, ale zostaw je bez swojego głosu. Przy topieniu własnych rzeczy należy zachować obiektywizm (nie wychwalać się).
 2. Nie spamuj - nie zarzucaj nas ciągle tym samym, materiałami reklamowymi itp. Jeśli chcesz zamieścić na Bagnie reklamy - skontaktuj się ze mną.
 3. Zachowuj się kulturalnie - na Bagnie unikamy cenzurowania, ale nie przesadzajmy z obrzucaniem się błotem w komentarzach, a szczególnie w treści wieści.

Bagno na iGoogle

  Możesz teraz dodać RSS Bagna do swojej strony iGoogle.
Add to Google

RSS

  Co to jest RSS? W skrócie jest to plik, który przechowuje informacje o najnowszych wieściach, a odpowiednie czytniki (np. Firefox) potrafią go odczytywać i ładnie wyświetlać. Możesz poczytać o nim w Wikipedii, ogólnie fajna sprawa i coraz popularniejsza.
  Kliknij, aby dodać RSS Bagna z opublikowanymi wieściami

O Bagnie

  Bagno to serwis stworzony, aby skonsolidować rozrzucone po sieci informacje związane z fantastyką i grami fabularnymi. Każdy może dodawać wieści, które uzna za warte upublicznienia na naszej stronie - a użytkownicy zdecydują za pomocą głosów, co jest warte wyróżnienia pojawieniem się na stronie głównej.
  Strona wykorzystuje silnik pligg.com i opiera się na pomyśle bardzo popularnej strony digg.com.
  W skrócie: zarejestruj się, a potem głosuj na te wieści, które ci się podobają, oceniaj komentarze zależnie od tego, czy ci odpowiadają, czy nie, dodawaj własne informacje, a także zgłaszaj niepoprawne wpisy oddając antygłos. Tylko dzięki Tobie i Twoim głosom Bagno może żyć... Wyławiaj cudze wieści, utop w bagnie swoje odnośniki, zamieść przy artykułach na swoim blogu lub stronie przycisk głosowania. Pomóż współtworzyć nasze małe bagienko...
  Mechanika wyławiania: Utopiona wieść, żeby znaleźć się na stronie głównej wymaga od sześciu do dziesięciu głosów. Zaraz po utopieniu jest to zawsze 6, im dłużej jednak wieść pozostaje niewyłowiona, tym więcej głosów potrzebuje, maksimum to 10 głosów. Ilość aktualnie potrzebnych głosów jest napisana obok wieści. Celem takiego działania jest, aby wieści bardzo popularne, pilne, które szybko zyskają głosy pojawiały się w Opublikowanych szybko. Dodatkowo każde dwa antygłosy sprawiają, że wieść wymaga dodatkowego głosu, aby znaleźć się na głównej.